Jak na záchodové mísy?

Mezi nejméně oblíbené činnosti v domácnosti rozhodně patří pravidelné mytí záchodové mísy. Jde však o místo plné bakterií, na které je nutné se po určité době pořádně zaměřit. My v EkoBIT díky letitým zkušenostem víme, že úklid toalety není vhodné vůbec podceňovat. Čistá toaleta je totiž základem domácí pohody i harmonie.

Základním předpokladem k úspěchu je výběr správných mycích přípravků. V EkoBIT při pravidelných a ekologických úklidech sázíme na ty, které jsou postaveny na kyselině mravenčí. Zásadně se vyhýbáme agresivním chemických prostředků, které mnohdy snižují životnost i barvu záchodového zařízení.

Při pečlivém mytí toalety nezapomínejte na místa, pro která je typická vysoká koncentrace bakterií. V prvé řadě jde o vnitřní splachovací kruh uvnitř záchodové mísy, který je mnohdy pro běžné čištění jen velmi špatně přístupný. Obrovské množství nečistot i bakterií se však nachází také na sedátku, se kterým pravidelně do přímého kontaktu minimálně jednou denně přijde každý člen vaší domácnosti, a proto na mytí této součásti záchodové mísy taktéž není rozhodně vhodné zapomínat.

A jaký v EkoBIT volíme při mytí osvědčený postup? Nejprve záchodovou mísu spláchneme a nalijeme do ní čistící prostředek co nejblíže okraji mísy. Víko toalety přik日本藤素 lopíme a necháme působit. Mezitím se zaměříme horní část nádrže, splachovadlo, boky i víko záchodového sedátka. Při úklidu nezapomínáme ani na vnější část mísy. Na prolisy a šrouby používáme kvalitní kartáček, který záchodovou mísu zbaví i těch nejmenší nečistot a bakterií.

Důkladně omyjeme záchodové prkýnko i vnitřek mísy, kde se často drží nejvíce špíny. Vydrhneme vypouštěcí otvor ve spodní části. Péči věnujeme i WC štětce, kterou při úklidech i pravidelně měníme. Nakonec všechno ještě pořádně omyjeme a záchodová mísa září jako nová.